CstrikeHeLL
Lütfen Sitemize Üye Olunuz.
Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım 3j364
CstrikeHeLL
Lütfen Sitemize Üye Olunuz.
Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım 3j364
CstrikeHeLL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CstrikeHeLL

/ /

AnasayfaNews*Latest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Sitemize Hoşgeldiniz...
Adminler: TheMaybe - Disquize

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım

2 posters
YazarMesaj
TheMaybe
Admin
Admin
TheMaybe

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Empty
MesajKonu: Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım   Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 10:08 pm

Bu yazımda Windows 7 işletim sisteminin nasıl kurulacağını adım adım resimlerle öğreneceğiz.. Kurulumdan önce yapmamız gereken bir kaç adım var. Öncelikle elimizde olması gerekenler:
1- Windows 7 CD' si ya da DVD' sine ihtiyacımız olacak.
2- İkinci olarak Windows 7' yi kuracağımız bilgisayarın donanımsal olarak Windows 7′ yi desteklemesi gerekiyor.. Bilgisayarınızın Windows 7 donanım uyumluluğunu lütfen öğreniniz.
3- Son adımda ise BIOS' tan CD/DVD-ROM sürücüsünün Boot edilmesini sağlamamız gerekiyor..
Not : BIOS' tan nasıl boot edildiğini şu yazımıza bakarak yapabilirsiniz....BİOS BOOT
Şimdi Windows 7 işletim sisteminin nasıl kurulacağını adım adım resimlerle yapalım...
Windows 7 Kurulum CD/DVD' si yerleştirip DVD-Room boot ettiğinizde resimde görüldüğü gibi "Press any key to boot from CD or DVD" yazısını gördüğünüzde Enter tuşuna basın..

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win1

Install Now tıklayın..

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win2

Kısa bir süre sonra Windows 7 kurulum ilk yükleme ayarı Dilinizin ve diğer tercihlerin yapıldığı ekran karşımıza geliyor burada Windows 7 olduğu için bir kaç dilde çıktığı için Dil Ayarı English olarak gelicektir. Biz bunu Türkçe olarak değiştirmemiz gerekiyor. İkinci olarakta Klavye ayarı gerekiyor Klavyeyide Türkçe ve Q olarak değiştiriyoruz.

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win3

I accept the license terms kutusunu onayladıktan sonra next tıklayarak bir sonraki adıma geçiyoruz..

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win4

Burada Windows diğer işletim sistemlerini kullanıp bu işletim sistemlerini güncellemek istiyorsanız Upgrade seçiyorsunuz. Farklı bir sürücüye ikinci işletim sistemi olarak kurmak istiyorsanız Custom (advanced) seçmeniz gerekiyor..

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win5

Ben Custom geçerek farklı bir sürücüye Windows 7 kurmaya tercih ettim.

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win6

Drive options ( advanced ) tıkladığınızda resimde görüldüğü gibi Delete, format, New kısımlar açılıyor bu açılan kısımlar ile diskinizi bölümlendirebilir yada var olan bölümleri silip biçimlerdirebilirsiniz.. bu işlemlerden sonra Windows 7 kurulması istediğiniz disk bölümünü seçerek Nex diyerek kurulumu başlatın.

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win7

Kurulum işlemine başladı bir üst kısımda Windows 7′ nin kurulmasını istediğiniz bölüme Windows 7 gerekli dosyalayıp gerekli kurulumu yapıyor..

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win8

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win9

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win10

Kurulum işlemi bitti bilgisayar yeniden başlatmak için hazırlanıyor..

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win11

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win12

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win13

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win14

Kurulum işlemi bitti sizden bir kullanıcı oluşturmanız isteniyor..

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win15

Oluşturulan kullanıcıya şifre belirlemenizi isteniyor.

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win16

Elinizde Windows 7 için etkinleştirme numaraları varsa girebilirsiniz.

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win17

Windows 7' nın ilk açılışta güncelleştirilmesini isteyip istemediğini soruyor burada Önerilen ayarları seçebilirsiniz.

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win18

Saat ve tarih ayarlarını seçin.

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win19

Kendinize bir ağ türü belirleyin.

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win20

Seçtiğiniz ağ türüne göre Picture, Video, Music gibi klasörlerin diğer bilgisayarlar paylaşıp paylaşmayacağını belirliyorsunuz ve ağ parolasını veriyor bunu bir yere not alınız..

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win21

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win22

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win23

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win24

Ve Windows 7 kurulum işlemi bitmiştir...

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Win25

WİNDOWS unuz Hayırlı Olsun

https://senorita.yetkinforum.com
oZZy
Forum Üyesi
Forum Üyesi
oZZy

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Empty
MesajKonu: Geri: Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım   Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 10:10 pm

Çok tşkler sonnda windows 7 yptm pylasşm içn cok saol eline salık bounce bounce bounce

Windows 7 Kurulumu - Resimli Anlatım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» FPS ve Action Arasındaki Fark ! | Resimli Anlatım ...
» Wİndows XP PRO SP3 İsO
» Windows XP SP' türkçe (ORJ)
» Windows Vista sp2
» windows xp pro sp2 lisanlı